A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Maroko - Diskuze

Původní dotaz

Jídlo a pití

13.03.2008 16:01:46 | Lucíí
Lucíí
Jaké je v Maroku národní jídlo či pití? Je marocká kuchyně opravdu chutná či nikoliv? Kde se dá všude jídlo zakoupit? Máte někdo nějaký tip a doporučení na jejich specialitu?
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Alaskan 29.06.2010 11:21
RE: RE: Jídlo a pití  

Jo...a nekupovat a nejíst burské oříšky..jsou sice dobré..dvakrát větší než u nás..a 100% natural...ale už jsem se z nich 2x po....., jdou totiž tak jak jsou z pole přímo na souk...takže nedoporučuju..A když si budete dávat čerstvou vymačkanou šťávu z citrusů..ať to mačkaj před váma a nedávaj tam led...z toho je taky pěkná h..... :-D :-D :-D

weis 29.06.2010 11:17
RE: Jídlo a pití  

Ja se tady take pridam, ze pokud se nepije tamnejsi voda, ale jen kupovana, pokud se neji nekde v t zv restauracich, tem ja se vyhybam, stejne tak kdyz se umyje koupene ovoce-zelenina a otre, nebo jist nejradeji mandarinky pomerance a vse co ma slupku, tak by nemusela se ani pit desinfekce jak pise Mendie. Krome toho ta stejne v tom teple spis prida k tomu, kdyz je cloveku spatne nez naopak. :-D

Alaskan 28.06.2010 15:04
Jídlo a pití  

Ahoj, tak hlavně šťastnou cestu a užij si to, Maroko za to určitě stojí..No a k tomu průjmu...buď to přijde nebo ne... :-D :-D :-D Hlavně tu slivku moc neukazuj na veřejnosti :-P :-P :-P

Mendie 28.06.2010 14:57
RE: RE: RE: RE: : RE: RE: RE: RE: RE: Jídlo a pití  

Díky všem za cenné rady. Budu se snažit vybírat nejnarvanější občerstvovny a desinfekci v podobě slivovice jednoznačně beru. 8-)
V pátek jedu, tak mi držte palce, ať se z toho nepos*ru :-D díky všem!

Alaskan 08.06.2010 11:55
RE: RE: RE: : RE: RE: RE: RE: RE: Jídlo a pití  

Jako já skoro nepiju ani v Čechách, takže ani v zahraničí slivovici nepoužívám...Jen jsem to tak slyšela, že spíše ten náš alkohol tam škodí..Takže z vlastní zkušenosti nevím...ale ten jogurtík je moc dobrej, nedám na něj dopustit :-D :-D A stojí 2 dirhamy..takže jako svačinka super...

Amira 07.06.2010 20:34
RE: RE: : RE: RE: RE: RE: RE: Jídlo a pití  

Tak to já bych zase bez slivovice nejela :-) Ale jak říká Alaskan, jen to buď a nebo...

Alaskan 07.06.2010 20:24
RE: RE: : RE: RE: RE: RE: RE: Jídlo a pití  

Jo a přidávám fotku té fast-food v Asni...Tehdy to bylo bez průjmu... ;-) ;-) ;-)

Alaskan 07.06.2010 20:13
RE: : RE: RE: RE: RE: RE: Jídlo a pití  

Ahojky, já si vždycky myslela, že mám silný žaludek a obecně zažívání...Nikdy nikde na dovolené jsem zažívací potíže neměla, jedla jsem všechno...3 návštěvy v Maroku proběhly naprosto v pohodě..jedla jsem všechno, i od těch nejzapadlejších stánků a (a to si pamatuju dodnes)v té jedné "fast-foodce" v Asni jsem se zdráhala..ale tu omeletu a čaj jsem si tam dala..neumytýma rukama..Nic...spíše problém se zácpou..Ale jak se říká "Tak dloho se chodí..."...Dodnes nevím přesně z čeho ten průjem byl..ale myslím, že to bylo hodně neumytých burských oříšků (a následně na to kuskus)..No a následky se projevily až druhý den pozdě odpoledne..a to tak, že mi berberský řidič musel dvakrát zastavovat landrover..a štěstí, že tam byl keřík... :-D :-D Takže si myslím, že je to buď a nebo...Obecně ale nedoporučuji pít slivovici či něco takového..spíš Vám to spálí tu místní mikroflóru..Místo toho si v Maroku vždycky dávám "raíb"..bílý jogurt ve skleničce...

Frida 07.06.2010 13:58
: RE: RE: RE: RE: RE: Jídlo a pití  

No já když si na to vzpomenu, tak myslím, že zásadní problém je - hygiena při přípravě...
Ale pravda je, že jsem si nedávala u stánků nic a jak píše Amira - taky jsem lítala ;-)
A je pravda, že když jsi v restauraci, tak taky nevidíš do kuchyně ...:(
Všeobecně se říká :-D , že kde jsou lidi je to dobré...

Amira 07.06.2010 12:59
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Jídlo a pití  

Mendie, já bych řekla že všechny :-) Ne, vážně. Spoustu lidí má zažívací potíže, i když se stravují výhradně v 5* hotelu, naopak ti, co se stravují jen na ulici, nějak se neomezují, tak problémy nemusí mít žádné. Existuje nespočet rad, kterými se má člověk řídit, a i přesto to může to být k ničemu a pak naopak nedodrží nic a je v pohodě....Víc tedy snad záleží na souhře okolností a štěstí než na tom, co a kde jíš.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu