A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Maroko - Diskuze

Původní dotaz

Kam z Agadiru

14.02.2010 01:39:50 | Karell
Ahoj,
koncem února letím na 8 dní do Agadiru. Mám ho jako výchozí stanoviště a potřeboval bych radu od vás zkušených, jakou trasu po Maroku zvolit?
Mám Lonely planet podle kterého jsem projel už cca 20 zemí, ale tentokrát jsem trošku limitovanej časem a chtěl bych toho stihnout samozřejmě co nejvíc....
Díky za každej tip!
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
29.10.2015 17:38 213.89.221.***
Re: Aké to je Agadír v decembry  

ja bych rekla ze nic moc, urcite ne na koupani jestli to mas na mysli, on Agadir zasadne podle mne neni moc k nicemu, nic tam neni, ale cestuj, na to bude pocasi pekne, vecery ale chladne

Neregistrovaný uživatel
27.10.2015 17:27 188.167.243.***
Aké to je Agadír v decembry  

Aký je Agadír v decenbry

Jiří Kuchta 21.06.2015 16:39
Re: Kam z Agadiru  

A na doplnění nabídka výletů s domorodci, jejichž zástupce mám hned pod hotelem.

Okruh Agadirem - 10€
Marakéš 1 den - 35€
Essaouira - 28€
Essaouira + Marakéš 2 dny, snídaně v ceně - 80€
Taroudant + Tiout s obědem - 35€
Vodopády - 22€
Anti Atlas - 40€
Massa + Tiznit s obědem - 40€
výlet na moře s obědem - 35€
projížďka na velbloudech - 15€
Projížďka na čtyřkolkách - 35€

• Anonym (3)
Jiří Kuchta 21.06.2015 16:33
Re: Kam z Agadiru  

Výlety cestovek jsou i s cenama na jejich webech. Typicky Blue Style i Exim.

Byl jsem před několika dny s BS u vodopádů a nemám z toho dobrý pocit. Průvodkyně sice príma, ale program kterého se musela držet se mi zdá moc uspěchaný. Ze slibovaného koupání v tůňce kde jsou rybičky ožužlávající nohy nic nebylo, cestou jedna zastávka u obchodu se suvenýry a jedna na focení. V rajském údolí spousta nádherných scenérií, to se ale fotit nedalo protože minibus na té "silnici" neuvěřitelně poskakoval. Krátká zastávka cestou mimo oficiální program absolutně vyloučená - a to jsme byli v minibusu jen 4 platící cestující.
Jiné cestovky (a domorodci) nabízejí tento výlet s trochu jiným časovým rozvrhem.

Další výlet jsem si objednal u domorodců, tak uvidíme ve středu.

weis 18.10.2014 20:52
Re: Weis  

a ja bych se chtela opravit, to neni Akka ta oasa co jsem mela na mysli kousek za Guelmimem, bohuzel si nepamatuji jmeno ale ono jich tam tak moc neni kolem zase anebo spis dost takze je jedno do ktere zajedes, vsude jsou palmy a je to tam pekne

Akka je na ceste do Foum Zguid tam jedine autem nejspis, takze bych doporucovala take okruh a ne se vracet do Agadir denne :-)

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
18.10.2014 07:04 89.29.123.***

Ahoj Evo.
Myslím si, že jednodenní výlety autobusem z Agadiru nejsou nejlepší řešení.
Píše, že budete vyrážet každý den a tak mnohem lepší by bylo vybrat si nějaký "jednodušší okružní výlet" a nevracet se každý den zpět.
Legzira leží kousek od Sidi Ifni / 5km?/. Do hodinky tam dojdeš v pohodě při odlivu po pláži, nebo taxi za pár drobásků. Já bych ale doporučil přespat v Sidi Ifni a v klidu si městečko a pláž Legzira prohlédnout. A nezapomenout dát rybku, nebo mořské plody v občerstvovně na tržišti. \o/
Jednodenní výlet bych nedoporučil ani do Marrakeche. Příjdeš o noční frmol na náměstí a ten je nezapomenutelný.
V Agadiru je kasbah asi to nejpěknější. / tržiště ale stojí taky za to/.
Na kopec vede úzká ale zato parádní asfaltka. Je to nejnavštěvovanější místo Agadiru a tak stále jezdí nahoru a dolů auta a autobusy. Nebude to zrovna nejpříjemnější procházka. Večerní pohled na Agadir je parádní a určitě stojí za to.
Jestli nemáš vážný důvod proč se vracet každý den do Agadiru, tak si kup knihu Lonely Planet a s jeho pomocí si okruh zorganizuješ v pohodě sama.
V.

• Anonym (2)
weis 15.10.2014 22:40

Ahoj, krome CTM je jeste Supratour www.oncf.ma, ten ale se neda koupit online, jedine osobne pak.
Jak je to s vyslapem ani na kole na kasbah v Agadiru nevim, tam jsem byla naposledy v r. 2006 a hned jsme odtamtud ujeli :-D
Nevim vlastne ani jak se dostanes do Legziry, protoze my si pujcovali auto. Ale tam urcite autobusy jezdi, to ti poradi pak v hotelu jak nejlepe se kam dostanes.
Jinak do Marrakeche asi jedete, Taroudant je pekne, me se libi pomalu vic, je klidnejsi takovy. Stoji za to jet do Tafraoute napr, tam snad jezdi i Supratour, nevim presne, ale podivej se pak az budes kouka na oncf.
Do pouste z Agadiru to je dost daleko, my tam sice jeli, ale jak rikam, meli jsme auto.
To bys musela na takovou cestu do M'Hamidu dat takovych 5 dni ne-li vic. Takze jedine byste mohli smerem na Guelmim, ale tam nejsou duny a Guelmim neni uz nic moc, byval hezci kdyz byl mensi. Ale kdyz byste byli v Legzira beach tak ze Sidi Ifni pak do Guelmimu to je kousek by se dalo rict. Ale za nim zase je jedna oasa Akka se jmenuje a to uz je vic poustni takove, ale stale bez dun tedy. Ale je to uz zacatek zapadni Sahary.
Tak snad jsem preci jen trosicku pomohl, byt ne moc.

Ja jsem momentalne ve Fesu ted ale pozitri odjizdim smerem do Figuig, takze asi moc k mani ted nebudu, podle toho jak bude internet cestou.

• Anonym (2)
  • Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
15.10.2014 21:18 151.249.108.***

Rozumím. ;-)
Chtěla bych vědět, jak funguje hromadná doprava v Agadiru, našla jsem zatím jen www.ctm.ma - kde se dají na netu v pohodě najít jízdní řády a ceny. I když je pravda, že do spousty měst, kam jsem chtěla, mi to nenašlo spoj. :-( Nevíš i o jiných dopravcích? Myšleno "meziměstské", ne jen po Agadiru.
A jaké výlety tam opravdu stojí za to? Tedy aby se tam dalo dojet tím autobusem, příp. klidně i něco pěšky, nějaké tůry nám nevadí. :-) Stejně tak bych chtěla navštívit pláž Legzira, ale nějak se mi nedaří najít tam nějaké spojení... :-( Máme velmi rádi přírodu, památky apod.. Rovněž si chceme dát výšlap na Kasbhu v Agadiru, dá se to i na kole a je cesta značená i pro ty, co neumí arabsky? ;-) Když jsme tam byli posledně, delegátka říkala, že pěší výšlap tam je za 2 hodiny, ale chtěla bych to zkusit na kole. :-) Jedeme tam jen na 8 dní a každý den chceme dát nějaký pěkný výlet... a ráda bych si to už teď doma tak nějak naplánovala, co, kudy, jak a kdy... ať to tam pak už pěkně jede a neztrácíme čas. Přeci jen nebude zase až tak moc času..
A ještě mám dotaz, co se pouště týče. Jak se dá z Agadiru podniknout výlet do pouště a kam přesně? Předem děkuji za každou radou i tu do nejpodrobněji popsanou. Informací není nikdy dost. :-)

weis 15.10.2014 16:21

Ahoj Evo, soukromy email neposkytuji bohuzel, jedine poslat soukromou zpravu na Orbion. Ale ja se domnivam, ze by bylo dobre stejne ptat se tady primo, aby se i ostatni co planuji jet dozvedeli event. neco.
Rada dam informace pokud budu vedet, tak zatim a ptej se co potrebujes :-)

Eva
14.10.2014 22:23 151.249.108.***
Weis  

Dobrý den, "Weis"

dá se na Vás získat soukromý mail? Ráda bych se trochu poptala na cestování po Maroku, resp. z Agadiru, aniž bych to tu celé musela pročítat a hledat informace potřebné pro mně. ;-) Moje adresa je: kocinda.69@seznam.cz

Předem děkuji.

Eva

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu