A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Maroko - Diskuze

Původní dotaz

Měna

12.03.2008 15:13:29 | Lucíí
Lucíí
Chtěla jsem se zeptat jak je to s měnou v Maroku. Četla jsem, že se jejich místní měna nesmí vyvážet ze země. A pokud nám něco zbyde tak nám to na letišti či hranich vymění, ale jen pokud jim předložíme lístek ze směnárny. Je to pravda či nikoliv? To nelze třeba převést ani jeden drobný penízek na památku?
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
smirk 22.03.2008 23:18
RE: RE: kovové mince  

1 dírhám = 100 santimů. Není problém je od sebe rozpoznat.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
smirk 22.03.2008 23:17
RE: kovové mince  

Lucie, ano, maročané mají jak bankovky, tak mince. Na všech mincích je vyobrazen buď současný,nebo minulý král. 5 a 10 dírhámů jsou hezké bimetalové.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Amira 13.03.2008 13:14
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Měna  

No, já ani nevím, kdy poprvé mě to napadlo, ale opravdu smlouvám i v ČR :-D Je ale pravda, že jen tam, kde sedí lidé zvyklí tomuto způsobu obchodávání :-) ...V Maroku mají i mince, i bankovky, ale už si nepamatuji jejich hodnoty. Ale neboj, celkem snadno se v těch penězích orientuje.

Lucíí 13.03.2008 10:52
kovové mince  

Skládá se marocká měna jka z bankovek tak z mincí?

• Anonym (1)
Lucíí 13.03.2008 10:12
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Měna  

Nikdy by mě nenapadlo smlouvat ve směnárně a dokonce u nás v Čechách :-P ;-)

Amira 13.03.2008 09:58
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Měna  

Řekla bych, že eura jsou lepší. Těmi se dá platit i přímo, i když to není výhodné. Nevím ale, jestli jsou eura vyhodnější než dolary i z hlediska kurzu, když se to pak mění na dirhamy, ale v tom asi nebude moc rozdíl. Raději bych brala eura. Jsou na to zvyklí, protože tam jezdí relativně dost Francouzů....Jasně, já smlouvám i ve směnárnách tu:-) Udělá to jen pár korun, ale jde spíše o tu zábavu :-)

Lucíí 13.03.2008 08:35
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Měna  

Tak tedy jestli to chápu, je lepší s sebou mít eura než dolary?
Ty smlouváš i v české směnárně 8-O ;-)

Amira 13.03.2008 08:17
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Měna  

No, v těch pouličních směnárnách je ten kurz opravdu jiný. Případně můžeš zkusit smlouvat. (Smlouvám i v Brně a daří se :-) ) Eury se někde platit dá, ale dolary opravdu nevím, to jsem nezkoušela, protože ty jsem si hned vyměnila na dirhamy.

Lucíí 13.03.2008 06:31
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Měna  

Jelikož my dohotelu nepojedem, budu muset využít ty směnárny.Je tam třeba možné platit jen dolary? Vím, že je to nevýhodné, ale když by nebylo zbytí?

mistrcap 12.03.2008 23:37
RE: RE: RE: RE: RE: RE: Měna  

V Maroku je ve všech hotelech kurz stejný, nemá cenu obíhat směnárny, jinak mimo velká letoviska to může být jinak.
Jasně že berou dolary i eura.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu