A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Maroko - Diskuze

Původní dotaz

Ramadan

19.05.2008 13:09:38 | miki1
miki1
Chcel by som spýtať, či má niekto skúsenosti s cestovaním po Maroku v čase moslimského sviatku - Ramadánu.
Hlavne by ma zaujímalo, do akej miery to obmedzi cestovateľa.Môžem očakávať nejaké masívne zatváranie reštaurácii, zmeny v doprave, obmedzenie pouličného občerstvenia a vôbec správanie sa ľudí?
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
FEZ
28.08.2010 12:39 81.192.194.***
Alaskan 27.08.2010 18:41
RE: RE: RE: E: RE: RE: Kdy je ramadan  

Myslím jako náboženství komplexně..neboť šátek tam taky spadá...Ale o šátku mi řekl, že to je moje svobodná volba, ať volím jak chci...

Alaskan 27.08.2010 18:40
RE: RE: E: RE: RE: Kdy je ramadan  

Nechci...ale bavili jsme se o tom...Šlo tam spíš o to, že jsme probírali obecně téma svatba..Takže proběhla menší výměna názorů..naštěstí v pohodě..
Co se mě týče, tak nechodím do kostela ani tady v Česku..takže si konverzi v praxi jaksi nedokážu představit..Co se týče nošení šátku a podobně, tak v tom mám svobodnou volbu...ale náboženství, to je něco úplně jiného..

Amira 27.08.2010 18:02
RE: E: RE: RE: Kdy je ramadan  

Alaskan, chceš konvertovat???? 8-O 8-O 8-O Můžu se zeptat proč?

Alaskan 27.08.2010 14:38
RE: E: RE: RE: Kdy je ramadan  

Jo a je fakt, že polibek by si nelajzl ani za mák...

Alaskan 27.08.2010 14:38
E: RE: RE: Kdy je ramadan  

No...jinde vezme za ruku leda svýho kámoše...mě jen v Marakéši...No už jsme si lehce povídali o konvertování... ;-) ;-) Celkem zajímavé to bylo... 8-O

Amira 27.08.2010 12:41
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Kdy je ramadan  

Alaskan, i oni se už vodí ve městech za ruku..ale takový polibek :-D Ale zkus Tvému drahému říci, že Vaše dítě bude třeba katolík.

Má zkušenost s taxíky během Ramadánu je taková, že přes den jezdí v pohodě. Prali se o nás, protože měli málo práce. Ale do večeře vždycky chtěli být doma, pak už jsme s nimi počítat nemohli....Tuším ale, že po nějaké té hodince začali zase někteří jezdit, ale nejsem si úplně jista.

Alaskan 27.08.2010 12:30
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Kdy je ramadan  

Já zatím taky žádný problém s respektováním neměla, ale je fakt, že si dávám na to pozor...On tedy přítel celkem hřeší na to, že vypadá spíše jako Francouz...občas mě chytne za ruku i na Jema El Fná..Jednou na něj dokonce začli francouzsky nějací naháněči a když on na ně arabsky a berbersky tak měli oči navrch hlavy
;-) ;-)
K tématu: Jak je to během ramadánu s taxikářema?? Přiletím do Marakéše na Menaru až kolem 18.00 a nevím najisto, jestli budu mít odvoz..tak jestli večír taxíky vůbec jezděj...??

Amira 27.08.2010 11:32
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Kdy je ramadan  

weis, to proto, že tam jezdíš pravidelně a svým způsobem se přizpůsobuješ. Já osobně s tím také nemám problém. Ale vím, že pokud tam pojedu, budu mít krátkou sukni (a to nemusí být úplně mini), dám si na veřejnosti skleničku alkoholu, políbím třeba přítele, tak bude s respektem konec (záměrně používám nejjednodušší viditelný příklad). Méně viditelná nevyváženost respektu je ve vztazích. Je spoustu věcí, které jsou dané, a o kterých nelze diskutovat. Co na tom, že já mám tradici jinou. A další kapitola jsou pak přistěhovalci v EU. V ČR s tím zatím moc zkušenost nemáme, ale jiní by mohli povídat více. Obě strany musejí udělat krok, ale myslím, že teď je řada i na nich.

weis 27.08.2010 11:14
RE: RE: RE: RE: RE: RE: Kdy je ramadan  

Amiro, za mych celkem zatim 383 dni pobytu v Maroku jsem si nevsimla ani jednou, ze by ke mne meli maly respekt, spis naopak. O me nove rodine ani nemluve.
Ja mam nekdy pocit, ze k nim mam mnohem mensi respekt nez oni ke mne, tudiz priste se musim polepsit s respektem k nim.
Takze to je asi individualni podle toho jaky clovek je nebo tak. :-)

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu