A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Maroko - Diskuze

Původní dotaz

Vše možné i nemožné o Maroku

08.08.2009 23:22:04 | Frida
Frida
Vzhledem k tomu, že zde není žádné všeobecné téma ( a musíme si povídat v tématech k tomu neurčených ). Zakládám nové - zde si můžeme popovídat o zažitcích z Maroka o jejich nátuře..Nástrahách a lákadlech... Prostě o všem... Tak pokud máte co říct sem s tím... :-D
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
16.02.2019 01:35:49 104.129.24.***
Re: bezpečnost a specifik  

Neřekla bych, že Maroko je úplně bezpečná země, není běžné, že by se tam vraždili turisti, ale podvody a krádeže jsou na pořadu dne. Nejlepší rada, jakou jsem dostala "Neposlouchejte žádné rady, pokud se na radu sami neptáte"
Jinak si určitě načtěte co nejvíce o podvodech, třeba tady: https://loudavymkrokem.cz/maroko-bezpecnost/

• Anonym (1)
andy
07.08.2015 20:25:42 212.71.166.***

Byl prosím někdo v hotelu Decameron tafoukt? prosím info ..děkuji :-[

• Anonym (2)
weis 03.08.2015 12:48:52
Re: Zkusenost  

jojo uredne a oficialne jsou arabskou zemi, ale ja mluvim o obyvatelich, kteri jsem v mizive mensine pravi Arabove bez jakekoli berberske kapky krve a ti co tu kapku maji uz arabove nejsou, ne ti pravi.

Neregistrovaný uživatel
01.08.2015 03:34:14 37.188.235.***

Jo a jeste jeden dovetek Maroko je clenem Ligi arabskych statu od roku 1958. To pro "ne moc arabskou zemi" jak rikas, nedavalo smysl. ;-)

Neregistrovaný uživatel
01.08.2015 03:24:36 37.188.235.***

No prave ze Maroko je arabskou zemi.Arabove byly na uzemi Maroka jiz od 7 stoleti. Vetsinu dnesni populace tvori Arabove a poarabsteni berberi, coz mi potvrdili i mistni. Nehlede na to, ze urednimi jazyky je Arabstina a Francoustina. Jinak co se tyce tve otazky se smailikem, samozrejmne jsem myslel sluzebne. Ne vsichni jezdi do ciziny jen na dovolene :-D.
Jinak jsem chtel take dodat, ze jedna o rychle rozvijejici zemi zejmena v oblasti infrastructure - velke mnoztvi kvalitnich silnic, nekolik desitek kilometru novych dalnic, mnoho novych hotelu a nemovitosti. Dale mne prekvapilo velmi dobre pokryti signalem mel jsem signal jak v horach Atlasu, Antiatlasu a i po celou dobu jizdy z Agadiru do Marrakese . Zatim :-))

weis 30.07.2015 21:02:03

ahoj, nerekla bych ze Maroko je tak moc arabskou zemi, jsou tam prevazne Berberi a i ti Arabove co tam jsou tak jsou urcite kus Berberi stejne. Kdysi davno prislo do Maroka cca 7 tis Arabu a vic jich tam neprislo, nebo ne uz tak moc.
Jinak jsi to napsal pekne ze "v arabske zemi jsem byl jako turista naposled" - to jako ze priste tam pojedes jako neturista??? :-D

Karel
30.07.2015 05:12:59 37.188.139.***
Zkusenost  

Ahoj vsem cestovatelum a dobrodruhum. Pisi z mob tak omluvte me pismo. Prave jsem se vratil z Agadiru, kde jsem stravil 12 dni v hotelu Tagadirt. Co se tyce ubytovani, jedna se o nizsi cenovou kategorii a pro nenarocneho turistu super. Vsude bylo cisto a hotel ma svuj bazen, ochranku a WiFi free na recepci. Na vylety jsem jezdil s mistnimi. Domlouval jsem si to na recepci. Vyjde to asi o tretinu levneji. Napr. Marrakesh na dva dny 80 EUR s cestovkou 132 EUR. Samozrejmne ze vse bylo v Anglictine, to mne ale nevadi, ba naopak. Jinak co se tyce internetu chtel jsem si s pritelkyni volat i behem vyletu (pres Viber). Tak jsem to vyresil mistnim datovou SIM za 50 DH s limited 1 GB. Dalsi 4 GB vysly na dalsich 50 DH, takze skoro zadarmo. Celkove musim souhlasit a potvrdit co je Zde psano jedna se o soucasnem nejbezpecnejsi arabskou zemi. Je pravdou, ze nekteri prodejci jsou az neprijemne doterni, ale jinak nic extremniho. Jinak v Agadiru byl casto mlzny opar od more, takze celkem prijemne klima. V Marrakeshi to bylo ovsem peklo a to mam slunicko rad, ale 48 stupnu bylo celkem dost. Jinak celkove dojmy jsou fajn, jsem plny zazitku. Myslim si vsak, ze v arabske zemi jsem byl jako turista naposled. Ahoj vsem :-)).

zulik 30.06.2015 21:19:26
Re: Bezpeci po tunisku  

Vrátili jsme se právě z Maroka a myslím, že po incidentu v Tunisu v našem hotelu ještě zvýšili preventivně bezpečnostní opatření. Na pláž moc nepouští prodejce, snaží se je držet na okrajích hotelové pláže, je tam víc hlídačů i s vysílačkami a objevovala se častěji i jejich policie. Byli jsme i busem na výletě ve Fesu a problém žádný nebyl.Kromě toho, že je Ramadán a jsou ve větší míře zavřené benzínky a tak nebylo moc cestou kde zastavit na pauzu :-)

-dana- 28.06.2015 21:31:33

Ondra, ved nejdes do spominaneho Tuniska, ani do Libye ci Syrie :-)

Maroko nema ani ropu ani plyn (viem, tunisko tiez velmi nie), ma pomerne dobre vztahy s usa a kral je kupeny. Kto by mal zaujem rozvracat stat? :-)

Ale hej no 100% bezpecnost nemas nikde, ani ked ostanes doma :-)

weis 28.06.2015 21:09:19

Ja osobne se neobavam ani trochu, jak jsem psala minule, Maroko opravdu ma bezpecnost pod kontrolou se da rict. Zvysili bezpecnost navic oproti drivejsku.
Vsude se muze neco stat, ne jen v Maroku logicky. Ale Tunis je preci jen trochu z ruky navic a kdyz to srovnam s jinym tak napr. lide jezdi na dovolenou treba prave do Ceska byt Ukrajina je na dosah.
To si musi kazdy ale posoudit sam, rozumne nejak uvazovat a tak.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu