A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Maroko - Diskuze

Původní dotaz

Zájezd

13.04.2008 18:53:43 | dolphin7
dolphin7
Ahojky, chtěly bychom letos jet do Maroka, zřejmě přes "pobytový zájezd" žádný poznávací nechceme...potřebujeme jenom ubytování a pak budem jezdit samy. zájezd volím proto, že samotná letenka je dost drahá..pokud by to šlo chtěla bych najít levnější variantu :-? Nabídka CK neni moc velká a termíny už vůbec ne. Můžete někdo poradit s kým letět a kam? Chtěly bychom poznat spíše Maroko jako takové, takže turistickou oblast Agadir bych raději vynechala. Zatím jsme cestovali jenom po Tunisku..takže v oblasti Maroka nemám o ničem ani tucha. Předem díky všem za tipy a rady ;-)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
dolphin7 15.04.2009 15:09
RE: Maroko tradičně...  

A jejda tak to když jsme odmítli recepčního co nás v Marrakéši zval na jídlo z jeho talíře, to jsme udělaly asi chybu co..ale my myslely aby se chudáček najedl sám :-)) My jsme byly bohužel v Agadiru a nebýt našeho samostatného výletě do Marrakéše asi by mě Maroko jako takové "zklamalo" ...přesně jak píšeš, je důležité se dostat do jejich "stylu" života ;-)

• Anonym (1)
KLARYS 15.04.2009 03:42
Maroko tradičně...  

nejlepší costování přes cestovku nezažijete,nedostanete se tam,kde maroko m ůže poznat nejvíce,tudíž do obydlí lidí kteří tam žíjí,byla jsem v maroku už asi 5x,u rodiny a takové dovolené se opravdu nic nevyrovnalo,nikdy jsem nic takového nezažila dostat se do dění maročanů jejich zvyků a míti možnost to sledovat 24 hodin denně,horší tedy bylo že poprvé nebyla ani elektřina svítili jsme svíčkami a večerní program byl povídání,ted už ahmed elekřinu má i televizi čili se rozhodně nenudí :-) ovšem co jim stále chybí je klasická koupelna a není tam tedy vůbec žádný záchod,ale takové poznání kultury a jejich zvyků mi za to rozhodně stálo...navíc maročané jsou velice pohostinní a nikdy když vám nabídnou jídlo ho neodmítejte nebot je to urazí a dalšího pohoštění od nich nečekejte.

dolphin7 08.10.2008 22:58
Návrat  

Tak jsem se vrátila...bylo to super...líbilo se, ale pro příště by to chtělo více cestovat :-D takže více času hlavně :-D :-D

Pavel: a jak jsi dopadl ty, jak se ti líbilo? já už tady čekala ohlasy a ty nic, kde jsi? 8-O :-P

dolphin7 19.09.2008 23:04
RE: RE: RE: Spojeni do Maroka pro Dolphi  

Pavel: juchůůů tak to máme, dneska jsem to zarezervovala, podepsala smlouvu, zaplatila a nezbývá než čekat..letíme nakonec až 30.9. a je to na ten zájezd, přes CK 8-) ;-)

dolphin7 17.09.2008 22:07
RE: RE: Spojeni do Maroka pro Dolphi  

Pavel: to my taky nechceme vyměnit za Tunis, těšily jsme se na to Maroko půl roku!! :-| Ale ted zatím tedy nevím jak to bude..omezují nás momentálně nejen finance ale i čas :-?

Daniella: děkuju moc, ale to je na 12dní a my máme dovolenou pouze týden

Daniella 17.09.2008 13:19

Ahoj,
zahlídla jsem dnes na Čedoku letenku v LM za 6.900+taxy, tak se na to mrkni

http://www.cedok.cz/last-minute/default.aspx?Lastminute=1&oblast=Maroko+-+Agadir&sleva=lm&tridit=cena&termin=19.9.2008

Pavel W
17.09.2008 12:14 84.42.154.***
RE: Spojeni do Maroka pro Dolphi  

Doplhi, bohuzel (nebo bohudik?) do Maroka se z Ceska na jeden zatah nedostanes. Kazda mince ma dve strany a vyhodu to ma v tom, ze Maroko neni plne ceskych hulicu a ze s ceskym pasem na tamni celnici se nemusis diky tomu obavat neprijemne stary. Zalezi jen na Tobe, zda se rozhodnes a skocis. Od dob, co existuji kreditni karty se nebojim niceho. Vzdy je moznost, ze pokud neco opravdu nevyjde, nezustanu bez prostredku resp. mistni meny a vzdy lze nalezt reseni (i za cenu vyssich nakladu). A proto se da experimentovat a snizovat si tak naklady vychozi. Nadeje, ze nestihnes pripoj je nejakych 1:99, takze bych se neobaval, pokud budes mit na prestup alespon 3 hodiny. Naprosta vetsina "prestupovych" letist ma na netu virtualni mapy svych prostor. A neexistuje na svete zpusob dopravy, ktery by mel lepe vyresenou navigaci, nezli letecka doprava. Vzdy si uvedom, ze zvladas alespon nejake cizi jazyky a jsi mlada a bystra. A pritom letadly cestuji za svymi pribuznymi negramotni Africane, Asiate a Jihoamericane a behem mnoha prestupu jsou vybaveni jen nekolika papirky, kde maji napsano instrukce pro personal na letistich. A obvykle vzdy zdarne dorazi ke svemu cili bez problemu.
Ja jak jen to jde, tak s cestovnimi kancelaremi necestuju ani kdyby se jednalo jen o vyuziti charteru. A na beznych linkach jsem nezazil obvykle vetsi zpozdeni, nezli max. hodinu. Zato s cestovkama i treba trictvrti dne. A jednani jejich ceskych nebo lokalnich delegatu nekdy byva vskutku (az na vyjimky) skandalni.
Maroko je diky mentalite frankofonni zeme o mnoho lepe pripravene a prijemne na individualni turisty, nezli jine srovnatelne. Za Tunis bych ho asi nevymenil. Drzim Ti pesti!

dolphin7 17.09.2008 11:35
RE: RE: RE: Spojeni do Maroka pro Dolphi  

Pavel:ještě uvidím, zatím jsem žádnou opravdu rozumnou nabídku, která by odpovídala mým možnostem bohužel nenašla :-(
A taky si nejsem jistá, jestli by jsme ten blázinec s přestupováním zvládly..my se občas ztratíme všude :-D :-D
Už to úplně vidím, že ve finále nic neseženem a skončíme stejně zas v tom Tunisku :-?

• Anonym (1)
Pavel W
17.09.2008 08:46 90.177.180.***

Jeste mi napadlo, ze s low costem si vzdy musis pri mezipristani vyzvednout a znovu nacheckovat zavazadlo (pokud nepoletis jen s kabinovym). Pochybuju, ze by ti ho umeli natrasovat az do cilove destinace. Uvidis pri odbaveni na prvnim check-inu.U Ryanu kabinova VUBEC nevazi, zato u registrovanych platis kazde kilo navic po 15€ bez milosti:-).

Pavel W
17.09.2008 08:37 90.177.180.***
RE: Spojeni do Maroka pro Dolphi  

Samo, ze muzes jit z letiste ven. Dokonce neprochazis pres zadnou pasovou kontrolu. Pasy kontroluji v Schengenu jen pred nastupem do letadla odbavovaci z aerolinek a vsem, bez ohledu na to, zda cekal v terminalu nebo se potuloval pred nim.

• Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu