A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Maroko - Diskuze

Původní dotaz

Pro ty co tu žijí...

| Arbiterus
Arbiterus
Ahoj všem lidem dobré vůle :)

narazil jsem teprve nedávno na tohle forum a při procházení témat se nestačím divit, co lidiček tu v Maroku často, dlouhodobě a nebo dokonce nastálo žije (nebo se mi to alespoň zdá).. a tak mě napadlo založit tohle téma (které jsem tu nenašel), které by pomohlo alespoň zhruba zmapovat krajanskou sousedskou situaci v téhle nádherné zemi :)

Já osobně žiju už přes rok s krátkými přestávkami v Tangeru, na uplném severu země.. zrovna před týdnem jsem se vrátil z výletu Tanger - Rabat - Marrakesh - Agadir - Essauira - Casablanca - El Jadida.. a kdybych znal tyhle stránky dřív, už sem mohl po cestě po dlouhé době s nějakým krajanem pohovořit u sklenky marocké whiskey ;)

takže budu rád když dáte o sobě vědět..

Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
13.08.2019 20:54 89.177.180.***
Re: Pro ty co tu žijí... 

Zavolejte mi + 420 774 614204, mám k tomu informace, snad budu moci pomoci, Daniel.

Neregistrovaný uživatel
13.08.2019 09:37 77.242.90.***
Re: Pro ty co tu žijí... 

Dobrý den, zkouším, jestli tu náhodou ještě někdo není...
Znáte někdo v Maroku česky mluvícího průvodce/řidiče, co organizuje výlety pres Saharu (ideálně z Marakéše) ? Našla jsem super společnosti ale zatím nic česky.
Díky moc za pomoc :-)

Terez 23.05.2011 20:21
Re: Re: Re: Re: Vízum/povolení k pobytu 

Charles: aha :) no tak uz se na to tesim, diky

weis 23.05.2011 18:13
Re: Re: Re: Vízum/povolení k pobytu 

no ja vim, oni jsou pomali a musi se na ne doslapnout asi, jak pise Charles, jinak se nikam s nimi clovek nedostane. Ja jsem take jednou kontaktovala ambasadu a vubec se ani nesnazili mi odpovedet, ale protoze to nebylo dulezite, tak jsem na to kaslala.
Tak drzim palce!

• Anonym (1)
charles
23.05.2011 10:12 196.217.196.***
Re: Re: Re: Vízum/povolení k pobytu 

Bydlim trvale v Maroku a celou proceduru jsem absolvoval osobne.

• Anonym (1)
Terez 22.05.2011 23:46
Re: Re: Vízum/povolení k pobytu 

Weis: Uz 2x jsem kontaktovala ambasadu v Praze..bohuzel jsem se jeste nedockala zadne kloudne odpovedi...mozna na potreti... :((

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Terez 22.05.2011 23:44
Re: Re: Vízum/povolení k pobytu 

Díky za informace, můžu se zeptat odkud tyto informace jsou?

• Anonym (2)
Neregistrovaný uživatel
19.05.2011 20:59 196.217.158.***
Re: Vízum/povolení k pobytu 

Zalezi na tom, z jakeho duvodu se pobyt prodluzuje nad 90 dni. Prodlouzeni bez zadosti o trvaly pobyt je mozne 1x o 90 dnu. O trvaly pobyt v Maroku se zada v miste bydliste na Sureté National, zadatel musi prokazat:
1) ze je majitelem bytu, domu ( Conservation foncière) a nebo predlozit overenou kopii najemni smlouvy pokud pronajima byt;
2) musi predlozit potvrzeni o zdroji obzivy - bud overenou kopii pracovni smlouvy schvalene v Rabatu na Uradu prace (nevim ted presne jak se instituce jmenuje) a nebo potvrzeni o pravidelnem a dostatecnem prisunu penez ze zahranici a nebo ze zalozil v Maroku podnik, jehoz je majitelem, a z nehoz bude zit;
3) potvrzeni nektere marocke banky o tom, ze tam ma zadatel otevreny ucet (at uz s konvertibilnimi a nebo nekonvertibilnimi dirhamy - dulezité pouze z fiskalnich duvodu) s dostatecnym obnosem penez; 4) overenou kopii pasu;
5) 6 fotografii
6) vyplnenou zadost (formular si vyzvedne na Surete National, kde mu taky mu upresni aktualni pozadavky na dokumenty.

• Anonym (2)
weis 19.05.2011 12:08
Re: Vízum/povolení k pobytu 

Ahoj, ja osobne nevim jak to je, kdyz chces zustat dele, ale neni lepsi to vyridit v Praze, tady to bude dost silene bych rekla. Tam bude vetsi klid.

Terez 19.05.2011 11:31
Vízum/povolení k pobytu 

Ahojte,
chtěla bych se zeptat jak je to s vízem nebo s povolením k pobytu? Vím, že při pobytu do 90 dní mi stačí pouze pas, ale jak to je při pobytu nad 90 dní? O povolení žádám v Praze na ambasádě, nebo až v Maroku? Díky.

• Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu