A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Maroko - Diskuze

Původní dotaz

Vše možné i nemožné o Maroku

| Frida
Frida
Vzhledem k tomu, že zde není žádné všeobecné téma ( a musíme si povídat v tématech k tomu neurčených ). Zakládám nové - zde si můžeme popovídat o zažitcích z Maroka o jejich nátuře..Nástrahách a lákadlech... Prostě o všem... Tak pokud máte co říct sem s tím... :-D
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
04.04.2019 11:23 188.247.79.***
Re: Maroko během Ramadánu 

klidne tam jet sam, ja tam casto jezdim sama, ale autem, jsem svobodnejs tak nejak nez byt odkazana na verejnou dopravu.
14 dni by mozna bylo OK, jed kdyz tak z Marrakeche do Tangieru tim rychlovlakem, odtamtud pak do Chefchaouenu jestli musis ho vidt a pak autobusem do Fesu. A pak z Fesu muzes CTM do Marrakeche pres Beni Mellal.
Anebo pres poust a kouknout na Erg Chebbi. Je to nadhera. Kdyz tak doporucuji Supratou, ten jede az do Merzouga. Cestou do Marrakeche muzes zustat na noc v Todra Gorge anebo event. ve Ouarzazate a kouknout na Ait BenHaddou, ale ten je moc tuisticky uz. Byt stoji za to h videt. Jestli, tak planuj ale 4 dny na prejezd z Fesu do Marrakeche pres poust.
Alkohol mozna sezenes v supermarketu. Nemam zkusenost, nepiju, haha.
S koupanim v baeznu take nemam zkusenosti, cestuji vetsinou a nekoupam se tedy. Atlant studeny bude, podle me muzi byt i v lete, byt tvrdi, ze ma 25 stupnu ale ja nevim.

Neregistrovaný uživatel
04.04.2019 10:36 81.200.60.***

Díky za info. Mám jet sám a mám na to 14 dní, ale nevím nevím. Autem by to bylo určitě pohodlnější. Mám už koupenou letenku, byla levná, je možnost, že ji nechám propadnout a počkám, až se to bude někomu hodit a pojedeme autem (ty přejezdy se mi moc nelíbí, např. Marakeš – Fés vlakem 8 hodin, nic moc...
Ještě se zeptám... alkohol asi tabu po celý čas Ramadánu,. Co koupání v plavkách, vím, že bude oceán asi studenej, ale třeba v bazénu v hotelu bude někde příležitost. Nemají s tím problém? V květnu bude horko, vadí tílko na veřejnosti? Díky za odpovědi :-).
Mám čas se do konce měsíce rozhodnut, jestli jet sólo, nebo to odložit.

Neregistrovaný uživatel
01.04.2019 11:17 188.247.73.***

Ahoj, ja jsem cestovala parkrat v dobe Ramadanu a nevadilo mi t. My jsme ale meli pujcene auto, takze jsme nebyli odkazani na verejnou doprravu.
Ta muze byt v te dobe trochu omezena takze s tim pocitej, ze nejaky autobus nepojede, hur se bude shante taxik apod.
Kdyz ja jezdla, nasli jsme vzdycky hotel otevreny, ale nevim, jak to je s horskymi chatami. Obchody ale byvaji otevrene, akze vodu sezenete.
Snidane se podavaji, vecere take. Behem dne je vsechno zavrene, krome ovsem turistickych mist, tam jsou restaurace a kavarny i behem dne v provozu.
V kazdem pripade mej sebou vodu a kus nejakeho chleba ci tak, ale nejezte, nepijte nekurte pred mistnimi, schovejte se vzdy nekam, abyste nebyl videt. To z respektu.
Mas toho naplanovaneho hodne, jak dlouho tam planujee byt? Pocitej s tim, ze jsou to velke vzdalenosti a kdyz budete jezdit navic jen verejnymi prostredky, mohou byt velka zdrzeni.

Neregistrovaný uživatel
01.04.2019 08:56 81.200.60.***
Maroko během Ramadánu 

Ahoj, má někdo zkušenosti s cestováním po Maroku během Ramadánu. Mám naplánovanou trasu Marakéš - imlíl (hora Jebel Toubkal) Marakéš - Fés - Chefchaouen - Tanger - Casablanca - Marakéš. Jde mi o to, jak tam funguje doprava během Ramadánu (vlaky, busy, taxíky), jak je to s jídlem a pitím a kouřením na veřejnosti a hlavně jestli někdo ví, jak to během Ramadánu funguje v horách Atlasu (jestli jsou otevřené obě horské chaty - Toubkal a Les Mouflouns), jestli se dá v horách sehnat po cestě voda od prodejců (mimo Ramadán tam jsou). Moc děkuji za info. Martin

Neregistrovaný uživatel
16.02.2019 01:35 104.129.24.***
Re: bezpečnost a specifik 

Neřekla bych, že Maroko je úplně bezpečná země, není běžné, že by se tam vraždili turisti, ale podvody a krádeže jsou na pořadu dne. Nejlepší rada, jakou jsem dostala "Neposlouchejte žádné rady, pokud se na radu sami neptáte"
Jinak si určitě načtěte co nejvíce o podvodech, třeba tady: https://loudavymkrokem.cz/maroko-bezpecnost/

• Anonym (1)
andy
07.08.2015 20:25 212.71.166.***

Byl prosím někdo v hotelu Decameron tafoukt? prosím info ..děkuji :-[

• Anonym (2)
weis 03.08.2015 12:48
Re: Zkusenost 

jojo uredne a oficialne jsou arabskou zemi, ale ja mluvim o obyvatelich, kteri jsem v mizive mensine pravi Arabove bez jakekoli berberske kapky krve a ti co tu kapku maji uz arabove nejsou, ne ti pravi.

Neregistrovaný uživatel
01.08.2015 03:34 37.188.235.***

Jo a jeste jeden dovetek Maroko je clenem Ligi arabskych statu od roku 1958. To pro "ne moc arabskou zemi" jak rikas, nedavalo smysl. ;-)

Neregistrovaný uživatel
01.08.2015 03:24 37.188.235.***

No prave ze Maroko je arabskou zemi.Arabove byly na uzemi Maroka jiz od 7 stoleti. Vetsinu dnesni populace tvori Arabove a poarabsteni berberi, coz mi potvrdili i mistni. Nehlede na to, ze urednimi jazyky je Arabstina a Francoustina. Jinak co se tyce tve otazky se smailikem, samozrejmne jsem myslel sluzebne. Ne vsichni jezdi do ciziny jen na dovolene :-D.
Jinak jsem chtel take dodat, ze jedna o rychle rozvijejici zemi zejmena v oblasti infrastructure - velke mnoztvi kvalitnich silnic, nekolik desitek kilometru novych dalnic, mnoho novych hotelu a nemovitosti. Dale mne prekvapilo velmi dobre pokryti signalem mel jsem signal jak v horach Atlasu, Antiatlasu a i po celou dobu jizdy z Agadiru do Marrakese . Zatim :-))

weis 30.07.2015 21:02

ahoj, nerekla bych ze Maroko je tak moc arabskou zemi, jsou tam prevazne Berberi a i ti Arabove co tam jsou tak jsou urcite kus Berberi stejne. Kdysi davno prislo do Maroka cca 7 tis Arabu a vic jich tam neprislo, nebo ne uz tak moc.
Jinak jsi to napsal pekne ze "v arabske zemi jsem byl jako turista naposled" - to jako ze priste tam pojedes jako neturista??? :-D

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu